O mně

S fotoaparáty jsem přišel do styku už jako malý, přičemž v té době se jednalo výhradně o analogové kompakty. Ty se postupně měnily až v současné digitální fotoaparáty. Focení je pro mě jistou formou relaxu, vášně a odpoutáním se od každodenní reality. Každé focení je pro mě jistou výzvou dosáhnout přirozené originální fotografie, kde bude zachycena atmosféra, emoce, pocity, …, prostě něco, co z Vás, situace nebo prostředí vyzařuje. Fotografování reportáží je poměrně náročná disciplína.

Často pracujete v prostředí s minimem nebo naopak s maximem světla, ve stísněných nebo naopak ve velmi rozlehlých lokalitách a objektech, kde se ostatní baví. Musíte rychle reagovat na všechny změny které se vám postaví do cesty. Fotoaparát je zapotřebí přenastavit okamžitě, bez přemýšlení ale hlavně správně. Fotit reportáž znamená účastnit se mnoha akcí. Vždyť reportáž je jak sportovní, tak i společenská událost, svatba, kulturní akce, oslava, ples a mnoho dalšího. Reportáž je něco, co se neopakuje. To, co vidím v daný okamžik v hledáčku fotoaparátu musí být zachyceno, jiná šance nebude. V tom je velký rozdíl, např. od portrétní fotografie, kde je možné některé situace zopakovat. Někdy to není vůbec jednoduché, ale právě složitost každé nové akce, která přichází spolu s focením mě baví a motivuje.

Moji práci můžete sledovat na FB, Twitterovém a Instagramovém profilu. Hlavní portfolio však naleznete na této stránce. Stejně tak je možné najít fotografie mnou pořízené na internetu u klientů, kteří si je rovněž dávají na své stránky či profily sociálních sítích. Na webu mám pouze ty nejžádanější věci. Není problém se domluvit na focení i jiného žánru. Vše je jen o domluvě. Stejně tak se nevyhýbám focení TFP nebo TFPCD.

Fotografie poskytuji v digitální podobě ve dvou variantách. Ve verzi pro prohlížení na počítači a ve verzi vhodné pro tisk. Případný tisk fotografií od klasické velikosti až po větší rozměry jako jsou fotoobrazy nebo plakáty mohu zabezpečit nebo poradím, kde si je nechat vytisknou. Digitální podobu fotografií poskytuji prostřednictvím clouudových služeb.

Nikdy neposkytuji originály fotografií v surovém formátu RAW nebo neupravené fotografie.