Jak převést předvolby z Lightroomu do stylů v Capture One

25.07.2020

Blog

Snad asi každý, kdo nějakou dobu používá Lightroom si vytvořil pro ulehčení své práce a samozřejmě i času, který musí strávit úpravami fotografií, jisté předvolby. V případě že začnete testovat nový program, hledáte opět způsob jak si práci usnadnit. Nebo ještě lépe, nastavit v duchu toho co právě používám. Vždyť Capture One se tím přímo chlubí. A je to i částečně pravda, protože např. vzhled (rozhraní panelů)  jde opravdu připodobnit tomu co má Lightroom.

Jenou z možností je vše v novém programu vyzkoušet a nastavit. Samozřejmě na první co narazíte, že byť jsou šoupátka stejně nazvaná a vy tím pádem očekáváte, že budou mít i stejnou funkci, tak ejhle. Ono se to nechová stejně, jen podobně a navíc hodnoty, které jste měly v Ligtroomu neodpovídají stejné hodnotě v Capture One. Co s tím? Sedět dlouhé hodiny, testovat, nastavovat a porovnávat s výstupem z Lightroomu. Ne každý je ochoten trávit nad nastaveními dlouhé hodiny. První úvaha tak byla vcelku logická. Capture One umí migrovat katalog z Lightroomu. Neumí náhodou i přenést předvolby? Prohledal jsem v menu Capture One kde co, ale tuto volbu jsem nikde nenašel. Škoda, že pány vývojáře nenapadla i tato možnost, vždyť když někoho lákám tak ne jen na funkce, které konkurence nemá, nebo je má tak nějak „ořezané“, ale i snadný přechod. Takže druhá možnost – internet. Nevydal někdo nějaký prográmek, skript, něco co je schopno to převést na tzv. jedno kliknutí?

Že bych měl vyhráno?

Hurá, na internetu je něco co se tváří, že to hravě zvládne. Opět je v tom jisté ale, nicméně není nepřekonatelné. O co jde? Jako vždy o peníze, protože se jedná o komerční produkt Preset Converter společnosti Picture Instruments. Ta se rozhodla nabídnout řešení lidem, kteří nechtějí přijít o své cenné předvolby. Kolik stojí, žádná lidová cena to není (55€). Na první pohled vypadá vše jednoduše a hlavně nebude potřeba znova dlouhého nastavování.

Přišlo rozčarování

Po krátkém zkoumání a testování převodu předvolby z Lightroomu do stylu pro Capture One, přišlo rozčarování. Prostě nikdy neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Řešení tohoto problému není výjimkou. Proč? Převod předvoleb funguje velmi dobře, ale…. Do převodu není možné zahrnout nastavení, která v Capture One neexistují např. jako funkce dehaze. Konec konců má to svou logiku, tu Capture One opravdu nezná. Totéž platí pro LUT a stejně tak pro nastavení pomocí křivek. Takže výsledkem je takové polovičaté řešení. Někomu to může vadit a jiný to oželí se slovy, alespoň něco.

AdobeCapture OneLightroom

Předplatit
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře