AI masky v Capture One

28.09.2023

Blog

Captue One (C1) ve svém posledním e-mailu láká uživatele na novinky. Současně připojili i obrázek, kde je možné vidět nové nástroje pro automatický výběr předmětu či pozadí. Jsem zvědavý, co bude nakonec odhaleno, protože už je to poměrně dlouho kdy byla do C1 přidána zásadní nová funkce. Ostatně na druhou stranu se to dalo očekávat. Uživatelská základna po tom volá již od doby, co tyto funkce představilo Adobe v LR a PS.  

Každý si může udělat jistou představu sám viz. níže obrázek z e-mailu „New Tools and Features“.

I přesto, že se jedná o jpg obrázek je možné to částečně přibléžit. Ano, nebude to tak ostré, spíše rozpixelované, nicméně je z toho zcela zřetelně vidět vymaskovanou kabelku a nové funkcionality.

V dolní části, kde byla dříve jen Luma Maska je nyní Luma a funkce, která bude nejspíše definovat masku předmětu. Dále jsou zde v horní části další dvě tlačítka, pomocí nichž bude pravděpodobně možné definovat objekt a pozadí. Zatím z toho nelze vyvozovat, co vše to bude umět, jak složité/jednoduché bude s tím pracovat. Zejména půjde-li vytvořit i prolínání dvou a více masek různých výběrů tak jako to má LR. Aby toho nebylo málo, tak je v nástrojové liště možné vidět i třetí štětec, který je označen jako AI štětec. To samé je pak i u gumy. Předpokládám, že to není vše a v útrobách C1 budou schovány i další novinky, které nejen ulehčí, ale i urychlí výběr předmětů, osob, pozadí, nebe atd. Nebo, že by byla současně vydána i funkce AI odšum? Uvidíme. Ostatně přišel další e-mail, kde už nejsou zobrazeny funkce, ale jen lákadlo na nové nástroje.  

Ostatně prohlédnout si novinky je možné shlédnutím videa, které je naplánováno na 25. 10. 2023 v 17:30 hod. Stačí kliknout na odkaz youtube.

Capture One

Předplatit
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře